Štefánikova trieda 84,
Vstup zo zadnej strany!
janyikova@biovitalcentrum.sk
Tel: 0911 700 710

Antioxidanty

Flavonoid Complex

 

Vitamínová a energetická bomba

Štúdie ukázali, že flavonoidy sú významnými prírodnými látkami, ktoré majú preukázateľný protizápalový, protivírusový účinok. Flavonoidy sú najefektívnejšími rastlinnými antioxidantmi.

Tento produkt je koncentrovaná ovocná šťava s vysokým obsahom flavonoidov s kombuchou.

ČO SÚ TO FLAVONOIDY?

 

 • Sú najrozsiahlejšou skupinou rastlinných antioxidantov. Niektorí odborníci ich zaraďujú do skupiny vitamínov P, pretože majú spoločnú vlastnosť – zvyšujú pružnosť cievnych kapilár. V rastlinách sa často nachádzajú aj spolu s vitamínom C a chránia ho pred oxidáciou.
 • Sú to antioxidanty a antikarcinogény Chránia bunky pred škodlivými látkami pochádzajúcimi z vonkajšieho i vnútorného prostredia. Nachádzajú sa v ovocí a zelenine, pričom ich najdôležitejším zdrojom sú bobuľovité plodiny. Zistilo sa, že zvýšený príjem flavonoidov znižuje riziko ochorenia srdca a ciev.

Dr. Albert Szent-Gyôrgyi, vedec, nositeľ Nobelovej ceny, objaviteľvitamínu C dokázal, že flavonoidy zvyšujú absorbciu vitamínu C v pečeni, v obličkách a nadobličkách. Keď sa táto rovnováha poruší, v bunkách sa nahromadia voľné radikály, to vedie k vzniku rakoviny, k predčasnému starnutiu, k zápalom, k neurodegeneratívnym poruchám (Alzheimerova a Parkinsonova choroba).

Flavonoidy stimulujú imunitný systém a v ostatnej dobe sa podarilo preukázať i to, že sú presne tou zložkou, ktorú množstvo prírodných aj syntetických látok nevyhnutne potrebuje na to, aby mohli v organizme pracovať. Flavonoidy sú niečo ako sprostredkovateľ účinku množstva látok. Mnohé najmä prírodné liečivá fungujú práve vďaka tomu, že tieto vzácne molekuly v organizme sprostredkovávajú ich fyziologický účinok. Naše telo a imunitný systém sa bez nich jednoducho nezaobíde.

Účinok flavonoidov

 • Pozitívne ovplyvňujú aj liečbu kŕčových žíl a pomáhajú pri krvácaní z nosa.
 • Normalizujú energetický metabolizmus a činnosť nervovej sústavy, a takisto sú schopné pomôcť pri vylučovaní ťažkých kovov z organizmu.
 • Je účinnou pomocníkom vitamínov a enzýmov pri vybudovaní ochranného systému proti voľným radikálom.
 • Zlepšenie tráviacich ťažkosti, znižovanie nechutenstva.
 • Posilnenie imunitnej sústavy

Balenie: 250 ml

Maloobchodná cena: 30,55€

Členská cena: 23,50€

Melatonin – Prírodný uspávač

 

Spánkový hormón je základom kľudného odpočinku, teda vyrovnaného života. Pokles jeho tvorby sa začína už počas dospievania a postupne sa vekom takmer úplne zastaví. Práve tento fakt môže byť dôvodom stareckej poruchy spánku. Doplnením melatonínu môžeme jeho hladinu zvýšiť na úroveň akú máme počas mladosti, tým pádom ľahko prinavrátime organizmu mladistvosť.

 • Pomáha v prekonávaní tzv. pásmovej choroby (jet lag) – dlhšie cesty lietadlom, preklenutie viacerých časových pásiem charakteristickej nespavosťou.
 • Melatonín stimuluje fungovanie týmusu (detskej žľazy) aj v dospelosti, zvyšuje tvorbu T-lymfocytov, a podporuje ochranu mozgu pred voľnými radikálmi.

Tablety s príchuťou mäty priepornej sa nechávajú rozpustiť pod jazykom, tým dochádza k rýchlemu vstrebávaniu a maximálnemu účinku.

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 11,44€ (momentálne dostupné len pre našich členov)

Členská cena: 8,80€

Noni

 

Noni (Morinda Citrifolia) je ovocie, ktoré pochádza z ostrovov Tichomoria, Ázie a Austrálie. V Polynézii, Číne, na Tahiti a v Indii ju v liečiteľstve používajú už viac ako 2000 rokov.

 •  Je bohatým zdrojom aminokyselín, obsahuje aj velké množstvo proxeronínu, čo ľudský organizmus sa premieňa na xeronín, čo zvyšuje produkciu hormónov šťastia (endorfínov), lieči poranené bunky, zvyšuje činnosť proteolytických enzýmov, ktoré odstraňujú odumreté bunky, aktivizuje činnosť šuškovitého telieska (epifýza) nachádzajúceho sa v mozgu.
 • V tejto žľaze sa vytvára serotonín a melatonín, ktoré majú veľkú úlohu v spánkovom cykle a v regulácii nálady a telesnej teploty.
 • Desiatky lekárskych výskumov a nespočetné množstvo vyliečení je dôkazom priaznivého účinku noni.
 • Môže byť účinným pomocníkom pri liečbe viac než 100 druhov ochorení. Uzdraví bunky, ktorých fungovanie sa líši od normálneho fungovania (nádorové bunky).
 • Jeho užívaním je ľahšie odvyknúť od fajčenia, alkoholu a drog.
 • Veda objavila iba nedávno, že ovocie noni obsahuje iridoidy. Iridoidy sú oveľa silnejšie, než vitamíny, majú regeneračný účinok na bunky, ktorý pomáha zvrátiť škodlivé degeneratívne účinky prebiehajúce v organizme. Vedecky dokázaný fakt je aj to, že iridoidy znižujú hladinu cholesterolu, organizmu dajú energiu, zlepšujú fungovanie srdca, posilňujú imunitný systém a chránia bunky.

Má aj ďalšie účinky ako napr.:

 • posilnenie imunitnej sústavy
 • regulácia krvného tlaku
 • zabitie škodlivých baktérií
 • ochrana srdcovo-cievneho systému
 • spracovanie stresu a depresie

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 19,50€ (momentálne dostupné len pre našich členov)

Členská cena: 15,00€

Nápojový prášok Vitamín C + MSM

 

Úloha vitamínu C ako antioxidantu je nevyhnutá pri syntéze kolagénových bielkovín, podporuje vstrebávanie železa. Prispieva k ochrane organizmu pred škodlivými oxidačnými procesmi bielkovín a tukov, ako aj k správnemu fungovaniu nervovej a imunitnej sústavy. Pomáha udržiavať prirodzenú obranyschopnosť, na ktorej sa podieľajú antioxidanty, aktívnych a pasívnych fajčiarov.

Užívanie výrobku odporúčame tým, ktorí trpia nedostatkom vitamínov, nestravujú sa pestro, fajčiarom, pri vyčerpanosti, pri stavoch, ktoré podmieňujú zvýšené prijímanie vitamínu C, ako aj po chorobách a na posilnenie imunity.

Okrem vitamínu C obsahuje tento prípravok aj organicky viazanú zlúčeninu MSM (methyl-sulfonyl-methan), ktorá hrá dôležitú úlohu pri vzniku buniek, ako aj od nej závisí syntéza dostatočného množstva hormónov, enzýmov, protilátok a antioxidantov. Keďže ju naše telo denne potrebuje, je nevyhnutné ju dopĺňať. Z jej pozitívnych účinkov je potrebné vyzdvihnúť to, že podporuje elasticitu bunkovej steny a upravuje jej priepustnosť. MSM je prírodná zlúčenina síry, ktorá sa nachádza v každom živom organizme. Veľmi dôležité sú liečivé účinky síry: pôsobí ako prírodný tlmič zápalov. Kvôli týmto účinkom ju využívajú už stáročia. V ľudskom organizme sa síra vyskytuje v osemdesiatich percentách viazaná práve v tejto zlúčenine. V dnešnej dobe považujeme síru za minerálnu látku, ktorá v našej modernej strave chýba, preto sa odporúča jej dopĺňanie za pomoci výživových doplnkov. V najväčšej koncentrácii sa vyskytuje v mlieku, čerstvom ovocí, zelenine a mase, pričom jeho tepelnou úpravou sa jej koncentrácia znižuje. Síra pôsobí nielen protizápalovo, ale aj ako prevencia proti alergii, má protiparazitárne účinky, pôsobí ako prevencia proti páleniu záhy a prekyslenie organizmu. Hrá veľmi dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravia vlasov (ich rast a lesk) a nechtov.

Balenie: 165 gr

Maloobchodná cena 23,92€

Členská cena 18,40€

Vitamín C vo forme kapsúl 1000mg

 

Biocom ponúka nevyhnutný vitamín C v prírodnej forme  aj  v podobe vegetarianskych kapsúl. Obsahuje bioflavonoidy z citrusov, výťažky z citrusovej biomasy, ktoré pomáhajú vstrebávaniu vitamínu C.

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 18,85€

Členská cena: 14,50€

Q-Vital

 

Až 70% energie, ktorú potrebujeme na správne fungovanie srdca, získava náš organizmus z tukov, ktoré je schopný vyťažiť a premeniť na energiu jedine pomocou látky L-karnitín. Táto látka zabraňuje, aby sa v svaloch ukladala kyselina mliečna, zvyšuje efektivitu rozvážania kyslíka, ako aj obranyschopnosť a vitalitu organizmu, podieľa sa na selektovaní odpadových látok pri metabolizme a urýchľuje regeneráciu. L-karnitín je aj transportnou látkou, ktorá preváža voľné mastné kyseliny do mitochondrií, kde dochádza k ich zužitkovanie. Počas zvýšenej telesnej aktivite alebo počas psychického napätia je dôležité užívanie L-karnitínu vo väčších dávkach!

Predchádzajúca generácia produktu Cardio Health vznikla na základe výskumov prominentného amerického kardiológa Sinatru. Medzi zložkami môžeme nájsť D-ribózu, koenzým Q10 a L-karnitín. Po jeho užití je možné pozorovať až 80-percentné zlepšenie parametrov srdcovej a cievnej sústavy, ako aj 30-percentné zlepšenie výsledkov pri akútnej srdcovej nedostatočnosti, a to všetko bez vedľajších príznakov!

Možné účinky

 • Môže znížiť pravdepodobnosť vzniku infaktu, môže sa využívať na jeho dodatočné liečenie, môže prispieť k znižovaniu hladiny cholesterolu a triglyceridov v krvi
 • Môže posilňovať srdce, pôsobiť ako prevencia vzniku srdcových chorôb, ako aj na ich liečenie, pozitívne ovplyvňuje krvný obeh a vysoký krvný tlak
 • Môže sa využívať v pri liečení chronickej únavy, na regeneráciu unaveného a vyčerpaného organizmu, na dosiahnutie zdravej energetickej hladiny organizmu
 • Môže sa využívať ako podpora pri cukrovke, svalovej nedostatočnosti a svalovej dystrofii
 • Môže pozitívne ovplyvniť funkciu pečene , spaľovanie tukov a znižovať chuť do jedla.
 • Môže optimalizovať produkciu energie potrebnej na správne fungovanie svalov, ako aj obnovovať zásoby energie na bunkovej úrovni

Balenie: 60 ks 

Maloobchodná cena: 30,00€

Členská cena: 23,10€

Koenzým Q10

 

Koenzým Q10 patrí do skupiny koenzýmov, čo sú nízkomolekulárne látky nebielkovinového charakteru tvoriace súčasť zložených enzýmov. Takto presne popisuje koenzým Wikipédia, pričom ja len dodám, že pre naše telo je táto látka dôležitá najmä z hľadiska biochemických reakcií a pre prenos elektrónov medzi rozličnými enzýmami. Konkrétne koenzým Q10 je zodpovedný za prenos a konverziu energie z prijatej potravy do chemickej energie ATP.

Táto zlúčenina je podobná svojimi vlastnosťami vitamínom. Je obsiahnutá vo väčšine našich ľudských buniek, okrem červených krviniek. Najviac sa nachádza v bunkách tých orgánov, ktoré sú veľmi závislé od príjmu energie. Ide napríklad o pečeň, srdce či pľúca, ktoré pracujú prakticky neustále a udržujú nás pri živote. Význam koenzýmu Q10 je dokonca tak dôležitý, že Angličan Peter Mitchell dostal za jeho výskum v roku 1978 Nobelovu cenu!

Koenzým Q10 má pre telo veľa prospešných účinkov, avšak dve jeho funkcie sú absolútne najdôležitejšie. Prvou je premena elektrónového transportného reťazca na membráne mitochondrií, druhou je antioxidačné pôsobenie na voľné radikály v mitochondriách aj na lipidových membránach. Jednoducho a ľudsky povedané – ide o prenos okamžitej energie do orgánov a zároveň o ochranu orgánov pred starnutím ich buniek.

A tu je zoznam najdôležitejších negatívnych javov jeho nedostatku v tele:

 • Únava
 • Nižšia imunita
 • Nedostatok energie
 • Častejšie ochorenia
 • Nižšia koncentrácia
 • Nedostatočná výkonnosť
 • Slabšie sústredenie
 • Menej vitality
 • Oslabenie svalov
 • Spomalenie činnosti srdca
 • Pomalší prenos nervových vzruchov
 • Rýchlejšie starnutie

Balenie: 30 ks

Maloobchodná cena: 20,15€

Členská cena: 15,50€

Najnovšie články

Adresa

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!

Otváracie hodiny

Po – Pia - Podľa objednávky
Je možné dohodnúť sa na termín mimo pracovných dní.

Kontakt

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!