Štefánikova trieda 84,
Vstup zo zadnej strany!
janyikova@biovitalcentrum.sk
Tel: 0911 700 710

Minerály a stopové prvky

Coral Calcium

 

Skoro 100 % vstrebateľný prírodný, organický minerálny výrobok. Obsahuje v optimálnom zložení viac než 70 minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré sú bezpodmienečne potrebné k iónovej rovnováhe a k dôležitým vitálnym procesom organizmu. Pomer týchto minerálov vo výrobku je podobný tomu, v akom pomere sa nachádzajú v ľudských tkanivách.

Vápnik je minerálna látka nachádzajúca sa v ľudskom organizme v najväčšom množstve, je hlavným stavebným prvkom kosti. Je dôležitým prvkom v minimálne 200 vitálnych procesoch organizmu. Priaznivo ovplyvňuje normálny priebeh procesov látkovej premeny a elektromagnetických procesov v bunkách. Zabraňuje preneseniu signálu bolesti do nervových zakončení. Má antioxidačný účinok, zrýchľuje regeneračné procesy, spomaľuje procesy starnutia, znižuje počet rakovinových buniek.

Obsahuje aj horčík v organickej väzbe, v ideálnom pomere. „Horčík aktivuje v organizme viac enzymatických reakcií než ktorákoľvek iná minerálna látka (cca 400). Príliš málo horčíka má viac než l 00 druhov negatívnych vplyvov, a čo situáciu ešte zhoršuje je, to je, že náš organizmus vstrebáva horčík oveľa ťažšie, než vápnik. V mliečnych výrobkoch sa nachádza vápnik a horčík v pomere 10: 1. Toto je najhorší pomer, aký len môže byť. Čím viac mliečnych výrobkov konzumujete, tým viac horčíka potrebujete na upravenie rovnováhy.”

Balenie: 60 ks / 120 ks

Maloobchodná cena: 19,24€ / 35,36€  (momentálne dostupné len pre našich členov)

Členská cena: 14,80€ / 27,20€

Calcium Magnesium

 

Vápnik a horčík sú dve najdôležitejšie minerálne látky pre náš organizmus. Zohrávajú ústrednú úlohu v neurotransmisii v oblasti srdca. V stresových situáciách najprv strácame horčík, kvôli čomu sa najviac trápi srdce. Má upokojujúci a uvoľňujúci účinok, priaznivo vplýva aj na myslenie. Spoločne zvyšujú aj hustotu kostí.

Tento prípravok je vyrobený zo živín rastlinných buniek, preto sú jeho zložky stráviteľné a spracovateľné aj pre osoby citlivé na klasické vitamínové prípravky. Vďaka vynikajúcemu vstrebávaniu prenikne do krvného obehu trikrát rýchlejšie ako syntetické vitamíny.

Vyznačuje sa vysokým obsahom horčíka a vitamínu B6, a veľmi rýchlo sa vstrebáva. Neobsahuje prídavné látky, spojivá ani iné doplnkové látky.

Balenie : 120 ks

Maloobchodná cena: 22,75€ (momentálne dostupné len pre našich členov)

Členská cena: 17,50€

Green Multi Complex

 

Jedinečný vitamínový komplex na trhu, vďaka bohatému a čisto prírodnému zloženiu.  Ide o komplex vitamínov, minerálov a stopových prvkov na báze zelených potravín, ovocia, zeleniny a bylín s obsahom flavonoidov,antioxidantov , tráviacich enzýmov a vlákniny. Môžeme konštatovať, že tam kde účinok “tradičného” vitamínu končí, tam začína úloha Green Multi Complex.

Zloženie: vitamíny A, C, D3, E, Kl, Bl, B2, B6, Bl2, niacín, kyselina listová, biotín, kyselina pantoténová, vápnik, fosfor, jód, horčík, zinok, selén, meď, mangán, chróm, molybdén, draslík, chlór, spirulina, citrusové bioflavonoidy, L. Acidophilus, sójové izoflavony, komplex húb, kyselina paraaminobenzoová, hesperidin, rutin, Quercetin Dihydrate,  cholín bitartrát, Inositol, bor, lutein, koenzým QlO, výťažok z hroznových jadierok, výťažok z kôry borovice, výťažok zo zeleného čaju, zelený jačmeň, prášok z ľanových semienok, ovesná vláknina, komplex tráviacich enzýmov, brusnice čierne, Ginkgo Biloba, prášok Gotu Kola.

Balenie: 90 ks

Maloobchodná cena: 36,92€ ( momentálne dostupné len pre našich členov)

Členská cena: 28,40€

MAG-C+B6

 

Bez horčíka to jednoducho nefunguje. Vo všetkých procesoch, spojených s produkciou energie v tele človeka, je potrebný horčík. Približne 400 enzýmov si vyžaduje ku svojej aktivácii prítomnosť horčíka. Nedostatok môže spôsobiť problémy s trávením a už v detstve sa môžu prejaviť príznaky rednutia kostí, bez neho nefungujú normálne ani svaly ani nervový systém. Je nepostrádateľný aj pri rozklade cukrov a tukov. Vitamín B6 napomáha vstrebávaniu magnézia a vitamín C zabezpečuje aby sa magnézium-oxid vo vlhkom prostredí premenil na magnézium-citrát – preto sa aj pridávajú.

Balenie: 90 ks

Maloobchodná cena: 12,74€

Členská cena: 9,80€

Mega Minerals

 

Optimálny a bohatý zdroj minerálnych látok väčšinou v chelátovej väzbe, cez ktorú vie organizmus najúčinnejšie prijímať živiny.

Účinky:

  • napomáha k zdravému vývinu kostí,
  • podporuje budovanie svalov,
  • zachováva zdravie kostí a zubov,
  • zmierňuje kĺbové zápaly,
  • udržiava zdravé fungovanie neurologického systému ,
  • je účinný v liečbe alergikov a astmatikov,
  • predchádza osteoporóze a ochoreniam zubného lôžka.
  • pre veľký obsah jódu a selénu je podporný k fungovaniu štítnej žľazy

Balenie: 100 ks

Maloobchodná cena:20,28€ (momentálne je dostupný len pre našich členov)

Členská cena: 15,60€

Najnovšie články

Adresa

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!

Otváracie hodiny

Po – Pia - Podľa objednávky
Je možné dohodnúť sa na termín mimo pracovných dní.

Kontakt

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!