Nikoleta Suhaji, dipl.s

Certifikovaná výživová poradkyňa, diplomovaná všeobecná sestra, sestra špecialistka pre anestéziu a intenzívnu medicínu.

Veľmi rada pracujem s ľuďmi.  Ich choroby ako obezita, diabetes, cirhóza pečene, dislipidemia, ulcerózna choroba … sú pre mňa výzva. 

Som zástanca bio-psycho-sociálneho  a hlavne prísne individualizovaného prístupu ku každému človeku prostredníctvom vľúdneho slova. Veľmi sa teším z každého úspechu mojich klientov a verím, že s pomocou biorezonancie, mojich vedomostí a skúseností, spoločne nájdeme riešenie na všetky problémy.

 

Verím, že aj vďaka biorezonancii nájdeme riešenie na všetky vaše zdravotné problémy.

Moja cesta

Vyrastala som v rodine, kde jedlo a plný stôl bolo vždy to najdôležitejšie. Všetky stretnutia, oslavy ale aj bežné obedy, raňajky a večere sa niesli v duchu hojnosti. Všetci v rodine boli síce veselí ale aj postupne vplyvom nášho životného štýlu veľmi chorí. Už ako dieťa som pozorovala, ako môj dedko sa postupne vyjedol na úctihodných 165 kg a babka ho postupne dobieha. Samozrejme relatívne mladý zomrel na dôsledky obezity. Moja babička denne užíva 12 liekov, má diabetes, ischemickú chorobu srdca podstúpila operácie očí, nádor prsníka. Moja maminka žlčník, operácia žalúdka, otec má diagnostikovanú ulceróznu kolitídu a takto by som mohla pokračovať ďalej.

Ako dieťa som sa rozhodla byť zdravotnou sestrou a tento sen som si aj splnila.  Asi preto, že moja rodina a hlavne moja matka bola častejšie v nemocnici ako doma. Momentálne už 14 rokov pracujem v zdravotníctve ako sestra na oddelení ARO. Pred 10-tymi rokmi diagnostikovali mojej mladšej sestre juvenilný diabetes – to je ten najzávažnejší typ, vzniknutý v detstve a pacient je pri ňom úplne odkázaný na inzulínovú pumpu. Vtedy som sa rozhodla vzdelávať sa v oblasti výživy  a čo najviac jej pomôcť v jej ťažkom boji. 

Absolvovala som v inštitúte zdravia Welko kurzy poradca vo výžive a následne kurz Planeat medical pre zostavovanie jedálničkov pri rôznych ochoreniach. 

Asi pred siedmimi rokmi sa začali aj moje ťažkosti a to v podobe potravinových intolerancií, SIBO, dráždivého čreva a HIT. Spúšťačom týchto problémov bol stres a nočné služby. „S týmito problémami si predsa ako výživová poradkyňa hravo poradím?“ vravela som si. Ale problémy sa opakovali, a ja som sa zúfalá, obracala na rôznych liečiteľov a stále hľadala nové a nové riešenia. Možno si vravíte, prečo som sa ako zdravotná sestra neobrátila na medicínu. 

Medicína tieto problémy rieši vylučovaním potravín, ale nehľadá príčinu, stávate sa doživotným pacientom, ktorému sa stále priťažuje pretože nebola vyriešená príčina. Našťastie som na svojej ceste stretla Gabiku z Biovital centra v Nitre a tu sme našli aj riešenia. Dodržala som navrhnutý postup a výsledok  sa rýchlo dostavil. Do svojho jedálnička som zaradila zelené potraviny a snažila sa ubrať  z pracovného tempa.  

Moc biorezonancie a jej široký rozsah na mňa natoľko zapôsobili, že som sa rozhodla pre spoluprácu. 

Vzdelanie