Štefánikova trieda 84,
Vstup zo zadnej strany!
janyikova@biovitalcentrum.sk
Tel: 0911 700 710

Srdce a obehová sústava

Q-Vital

 

Až 70% energie, ktorú potrebujeme na správne fungovanie srdca, získava náš organizmus z tukov, ktoré je schopný vyťažiť a premeniť na energiu jedine pomocou látky L-karnitín. Táto látka zabraňuje, aby sa v svaloch ukladala kyselina mliečna, zvyšuje efektivitu rozvážania kyslíka, ako aj obranyschopnosť a vitalitu organizmu, podieľa sa na selektovaní odpadových látok pri metabolizme a urýchľuje regeneráciu. L-karnitín je aj transportnou látkou, ktorá preváža voľné mastné kyseliny do mitochondrií, kde dochádza k ich zužitkovanie. Počas zvýšenej telesnej aktivite alebo počas psychického napätia je dôležité užívanie L-karnitínu vo väčších dávkach!

Predchádzajúca generácia produktu Cardio Health vznikla na základe výskumov prominentného amerického kardiológa Sinatru. Medzi zložkami môžeme nájsť D-ribózu, koenzým Q10 a L-karnitín. Po jeho užití je možné pozorovať až 80-percentné zlepšenie parametrov srdcovej a cievnej sústavy, ako aj 30-percentné zlepšenie výsledkov pri akútnej srdcovej nedostatočnosti, a to všetko bez vedľajších príznakov!

Možné účinky

 • Môže znížiť pravdepodobnosť vzniku infaktu, môže sa využívať na jeho dodatočné liečenie, môže prispieť k znižovaniu hladiny cholesterolu a triglyceridov v krvi
 • Môže posilňovať srdce, pôsobiť ako prevencia vzniku srdcových chorôb, ako aj na ich liečenie, pozitívne ovplyvňuje krvný obeh a vysoký krvný tlak
 • Môže sa využívať v pri liečení chronickej únavy, na regeneráciu unaveného a vyčerpaného organizmu, na dosiahnutie zdravej energetickej hladiny organizmu
 • Môže sa využívať ako podpora pri cukrovke, svalovej nedostatočnosti a svalovej dystrofii
 • Môže pozitívne ovplyvniť funkciu pečene , spaľovanie tukov a znižovať chuť do jedla.
 • Môže optimalizovať produkciu energie potrebnej na správne fungovanie svalov, ako aj obnovovať zásoby energie na bunkovej úrovni

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 30,00 eur

Členská cena: 23,10 eur

Koenzým Q10

 

Koenzým Q10 patrí do skupiny koenzýmov, čo sú nízkomolekulárne látky nebielkovinového charakteru tvoriace súčasť zložených enzýmov. Takto presne popisuje koenzým Wikipédia, pričom ja len dodám, že pre naše telo je táto látka dôležitá najmä z hľadiska biochemických reakcií a pre prenos elektrónov medzi rozličnými enzýmami. Konkrétne koenzým Q10 je zodpovedný za prenos a konverziu energie z prijatej potravy do chemickej energie ATP.

Táto zlúčenina je podobná svojimi vlastnosťami vitamínom. Je obsiahnutá vo väčšine našich ľudských buniek, okrem červených krviniek. Najviac sa nachádza v bunkách tých orgánov, ktoré sú veľmi závislé od príjmu energie. Ide napríklad o pečeň, srdce či pľúca, ktoré pracujú prakticky neustále a udržujú nás pri živote. Význam koenzýmu Q10 je dokonca tak dôležitý, že Angličan Peter Mitchell dostal za jeho výskum v roku 1978 Nobelovu cenu!

Koenzým Q10 má pre telo veľa prospešných účinkov, avšak dve jeho funkcie sú absolútne najdôležitejšie. Prvou je premena elektrónového transportného reťazca na membráne mitochondrií, druhou je antioxidačné pôsobenie na voľné radikály v mitochondriách aj na lipidových membránach. Jednoducho a ľudsky povedané – ide o prenos okamžitej energie do orgánov a zároveň o ochranu orgánov pred starnutím ich buniek.

A tu je zoznam najdôležitejších negatívnych javov jeho nedostatku v tele:

 • Únava
 • Nižšia imunita
 • Nedostatok energie
 • Častejšie ochorenia
 • Nižšia koncentrácia
 • Nedostatočná výkonnosť
 • Slabšie sústredenieMenej vitality
 • Oslabenie svalov
 • Spomalenie činnosti srdca
 • Pomalší prenos nervových vzruchov
 • Rýchlejšie starnutie

Balenie: 30 ks

Maloobchodná cena: 20,15€

Členská cena: 15,50€

Krill Oil

 

Nová generácia Omega-3 mastných kyselín

Je bez obsahu ťažkých kovov a pesticíd. Kôrovce sa začali loviť pre olej, ktorý sa z nich získava. Pochádza z najčistejších vôd a je viacnásobne účinnejší ako rybí olej.

 

 • Krill olej je prijateľnejším ako rybí olej, je najbezpečnejším zdrojom Omega-3. je silným antioxidantom, znižuje zápaly v celom tele (črevá, kĺby, atď.), má jedinečné účinky v boji proti rôznym ochoreniam. Ozdravovaciemu procesu organizmu obzvlášť napomáha obsah astaxanthínu.
 • Prírodný astaxanthín je 20-krát silnejší než synteticky produkovaný, 50-krát účinnejší ako béta karotén, 60-krát silnejší než vitamín-C, 550-krát silnejší než vitamín-E a 800-krát silnejší než Q10.
 • Je potrebný pre optimálny vývoj plodu a kojencov, k vývoju placenty a mliečnych žliaz, znižuje riziko predčasného pôrodu. Od tretieho trimestra tehotenstva počas dojčenia cez materské mlieko sa zabuduje do nervovej sústavy plodu a do jeho buniek retiny, čo zabezpečuje mentálny vývoj a optimálnu zrakovú ostrosť.
 • Je zodpovedný za tvorbu cholesterolu, pričom ale odstraňuje jeho nadbytočné množstvo. Cholesterol organizmus potrebuje aj k tvorbe vitamínu D. Ak v strave nie je prítomné dostatočné množstvo esenciálnych mastných kyselín, tak organizmus nie je schopný vytvoriť vlastný vitamín D.

ÚČINKY:

 • Podporuje srdcovo-cievny systém: zabraňuje vzniku krvných zrazenín a vytvoreniu zápalov vnútornej cievnej steny, predchádza opätovnému vzniknutiu infarktu, normalizuje srdcový rytmus,
 • Zvyšuje počet mozgových buniek, zlepšuje fungovanie retiny, posilňuje imunitný systém,
 • Lieči akékoľvek degeneratívne procesy, je vhodný na zlepšenie stavu vlasov, nechtov, na liečbu ekzémov,
 • Znižuje vysoký krvný tlak a zabraňuje jej vzniku,
 • Na zlepšenie stavu v prípade Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby, v prípade SM (neurodegeneratívne ochorenia),
 • V prípade zápalových, chronických vírusových a autoimúnnych ochorení (bráni DNA),
 • Zabraňuje vzniku chronických a autoimunitných ochorení tým, že stimuluje tvorbu protilátok a ich fungovanie.
 • Chráni nervy a všeobecný ochranný účinok na nervové membrány
 • Zlepšuje fungovanie svalov (zo svalov odstráni voľné radikály),
 • Znižovanie pravdepodobnosti vzniku trombózy,
 • Na ošetrenie syndrómu dráždivých čriev, Crohnovej choroby, kolitídy,
 • Na prevenciu a liečbu depresií, stresu, úzkosti, výkyvov nálady, na liečbu neplodnosti

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 36,01

Členská cena: 27,70€

SUPER OMEGA-3

 

Doplnok stravy, ktorý sa doporučuje na každodennú konzumáciu. Omega-3 mastné kyseliny vyrovnávajú nedostatky v stravovaní, a tým predchádzajú vzniku zdravotných problémov.

Omega-3 mastné kyseliny sú typom polynenasýtených tukov. Náš organizmus ich nevie vyprodukovať, a preto je potrebné jesť také potraviny, ktoré ich obsahujú (ryby, orechy, oleje).

Ako pomáhajú nášmu organizmu Omega-3 mastné kyseliny?

Znižujú riziko vzniku chronických ochorení (srdcových ochorení, mŕtvice, rakoviny), môžu prispieť k posilňovaniu nervovej sústavy a k zlepšovaniu pamäte. Znižujú riziko vzniku psychických ochorení, depresie, schizofrénie. Omega-3 znižujú hladinu triglyceridov, čím prispievajú k ochrane cievneho systému. Pokiaľ strava neobsahuje dostatočné množstvo esenciálnych mastných kyselín, tak ľudský organizmus nedokáže vyprodukovať vlastný D-vitamín.

Nedostatok Omega-3 mastných kyselín môže viesť k hyperaktivite, schizofrénii, skleróze-multiplex, k vzniku srdcovo-cievnych ochorení, alergii, astme a k vzniku rakoviny prostaty. Ak sa vyskytne pravdepodobnosť vzniku niektorých z týchto ochorení, treba dbať na zvýšený príjem rybieho oleju.

V období tehotenstva má rybí olej tiež význam v stravovaní pre zdravý vývoj plodu.

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 20,15€

Členská cena: 15,50€

Circuline – na účinné čistenie ciev

 

Najčastejšou príčinou úmrtí v dnešnom svete sú ochorenia srdca a cievnej sústavy. V tomto prípade je najviac pravdou veta, že najlepšou liečbou je prevencia, keď­že ochorenia srdca nie vždy majú príznaky.

Vďaka svojmu bohatému zloženiu výrobok je jedinečný na ochranu cievnej sústavy, na ochranu obehu a na podporu srdca. Navráti prípadne ochráni pružnosť cievnych stien, chráni pred aterosklerózou – vápenatím ciev.

Prípravok, ktorý vďaka svojmu zloženiu je úplne jedinečný, reguluje krvný tlak, čím chráni obehovú sústavu. Optimalizuje úroveň cholesterolu. Znižovaním inzulínovej rezistencie znižuje aj zápalový faktor.

Zloženie: extrakt hlohu obyčajného, Niacín (vitamín B3), L-Arginín, listnatec tŕnitý, kajenské korenie, diosmín, extrakt zázvorového koreňa, pagaštan konský.

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 32,63€

Členská cena: 25,10€

Ginkgo biloba

 

Ginkgo biloba má doslova zázračné liečivé účinky na ľudský organizmus! Je jednou z najúčinnejších rastlín a zároveň jedným z najstarších druhov stromov na Zemi.

Liečivé účinky ginka využívala tradičná čínska medicína už od pradávna. Zistilo sa, že výťažok z Ginka obsahuje látky ginkgolides, ktoré sa nenachádzajú v žiadnej inej rastline, čo ho robí jedinečným. Majú ochranný účinok na bunky ľudského organizmu. Používali ho pri pľúcnych chorobách, problémoch kože, na zlepšenie krvného obehu a tiež pri problémoch kože.

Ginkgo biloba má množstvo preventívnych účinkov. Zlepšuje krvný obeh a cievy, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, upravuje nepravidelnú činnosť srdca a normalizuje krvný tlak. Je výbornou prevenciou infarktu myokardu a mozgových príhod. Navyše pomáha pri chorobách priedušiek, pľúc a astme. Máte depresie? Aj pre vás je vhodný, keďže má priaznivý účinok proti depresiám, úzkosti a migréne.

 • Zlepšuje prekrvenie končatín
 • Zlepšuje prekrvenie a činnosť mozgových buniek, pamäť a ďalšie mozgové funkcie
 • Pozitívne pôsobí pri poruchách zraku
 • Odstraňuje pocity únavy a dodá energiu
 • Urýchľuje hojenie rán
 • Má antibakteriálny účinok

Ginkgo sa považuje vďaka svojim liečivým vlastnostiam za jednu z najcennejších liečivých rastlín.

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 14,30€(momentálne dostupné len pre našich členov)

Členská cena : 11€

Lecithin

 

Lecitín pomáha pri regenerácii bunkových žliaz, ako aj pri transporte tukom rozpustných látok bunkovou stenou, dôležitú úlohu plní aj pri reprodukcii, podporuje vývin plodu, ale aj už narodeného dieťaťa. Môže pôsobiť ako prevencia proti nedokonalým zrastom počas vývinu plodu v maternici.

Je kľúčovým aj pri udržiavaní správnej funkcie pečene, žlčníka a srdca. Lecitín má priaznivý účinok na pečeň. Výskumy dokazujú, že je schopný pomáhať pri liečbe škôd, ktorých pôvodcom sú rozličné zápalové ochorenia pečene.

Možné účinky:

 • Ochrana a liečba zápalových ochorení pečene
 • Liečba chorôb srdca ako aj chorôb obehovej sústavy
 • Posilňovanie nervového systému
 • Problémy so sústredením, upravenie ťažkostí s učením
 • Pôsobí ako antioxidant

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 19,11€

Členská cena: 14,70€

Najnovšie články

Adresa

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!

Otváracie hodiny

Po – Pia - Podľa objednávky
Je možné dohodnúť sa na termín mimo pracovných dní.

Kontakt

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!