Štefánikova trieda 84,
Vstup zo zadnej strany!
janyikova@biovitalcentrum.sk
Tel: 0911 700 710

Vitamíny

Nápojový prášok Vitamín C + MSM

 

Úloha vitamínu C ako antioxidantu je nevyhnutá pri syntéze kolagénových bielkovín, podporuje vstrebávanie železa. Prispieva k ochrane organizmu pred škodlivými oxidačnými procesmi bielkovín a tukov, ako aj k správnemu fungovaniu nervovej a imunitnej sústavy. Pomáha udržiavať prirodzenú obranyschopnosť, na ktorej sa podieľajú antioxidanty, aktívnych a pasívnych fajčiarov.

Užívanie výrobku odporúčame tým, ktorí trpia nedostatkom vitamínov, nestravujú sa pestro, fajčiarom, pri vyčerpanosti, pri stavoch, ktoré podmieňujú zvýšené prijímanie vitamínu C, ako aj po chorobách a na posilnenie imunity.

Okrem vitamínu C obsahuje tento prípravok aj organicky viazanú zlúčeninu MSM (methyl-sulfonyl-methan), ktorá hrá dôležitú úlohu pri vzniku buniek, ako aj od nej závisí syntéza dostatočného množstva hormónov, enzýmov, protilátok a antioxidantov. Keďže ju naše telo denne potrebuje, je nevyhnutné ju dopĺňať. Z jej pozitívnych účinkov je potrebné vyzdvihnúť to, že podporuje elasticitu bunkovej steny a upravuje jej priepustnosť. MSM je prírodná zlúčenina síry, ktorá sa nachádza v každom živom organizme. Veľmi dôležité sú liečivé účinky síry: pôsobí ako prírodný tlmič zápalov. Kvôli týmto účinkom ju využívajú už stáročia. V ľudskom organizme sa síra vyskytuje v osemdesiatich percentách viazaná práve v tejto zlúčenine. V dnešnej dobe považujeme síru za minerálnu látku, ktorá v našej modernej strave chýba, preto sa odporúča jej dopĺňanie za pomoci výživových doplnkov. V najväčšej koncentrácii sa vyskytuje v mlieku, čerstvom ovocí, zelenine a mase, pričom jeho tepelnou úpravou sa jej koncentrácia znižuje. Síra pôsobí nielen protizápalovo, ale aj ako prevencia proti alergii, má protiparazitárne účinky, pôsobí ako prevencia proti páleniu záhy a prekyslenie organizmu. Hrá veľmi dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravia vlasov (ich rast a lesk) a nechtov.

Balenie: 165g

Maloobchodná cena 23,92€

Členská cena 18,40€

Vitamín C vo forme kapsúl 1000mg

 

Biocom ponúka nevyhnutný vitamín C v prírodnej forme  aj  v podobe vegetarianskych kapsúl. Obsahuje bioflavonoidy z citrusov, výťažky z citrusovej biomasy, ktoré pomáhajú vstrebávaniu vitamínu C.

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 18,85€

Členská cena: 14,50€

Kindervit- nápojový prášok s príchuťou pomaranča/ Tropical

 

Multivitamínový nápojový prášok bez pridaného cukru čisto prírodným zložením pre dospelých aj deti.

 

Vhodná pochúťka pre diabetikov aj pri redukčných kúrach.

Obsahuje: c vitamín, bioflavonoidy z citrusov, E vitamín, vitamíny skupiny B, zinok, jód, selén, D vitamin

Obsah: 190g

Maloobchodná cena: 28,60€

Členská cena: 22,00€

MAG-C+B6

 

Bez horčíka to jednoducho nefunguje. Vo všetkých procesoch, spojených s produkciou energie v tele človeka, je potrebný horčík. Približne 400 enzýmov si vyžaduje ku svojej aktivácii prítomnosť horčíka. Nedostatok môže spôsobiť problémy s trávením a už v detstve sa môžu prejaviť príznaky rednutia kostí, bez neho nefungujú normálne ani svaly ani nervový systém. Je nepostrádateľný aj pri rozklade cukrov a tukov. Vitamín B6 napomáha vstrebávaniu magnézia a vitamín C zabezpečuje aby sa magnézium-oxid vo vlhkom prostredí premenil na magnézium-citrát – preto sa aj pridávajú.

Balenie: 90 ks

Maloobchodná cena: 12,74€

Členská cena: 9,80€

Vitamín D3 2000 IU doplnený vitamínom K2

 

Primárnou úlohou vitamínu D je podpora vstrebávania kalcia a fosforu v tenkom čreve. Keďže udržuje kalcium v rovnováhe a podporuje jeho vstrebávanie, tým posilňuje zuby a zvyšuje hustotu kostného tkaniva. Znižuje hladinu alergiu spôsobujúcich bielkovín v krvi, tým tlmí alergické prejavy a zvyšuje toleranciu organizmu voči alergénom. Popri početných priaznivých účinkoch v oblasti imunulógie, pomáha predchádzať srdcovým chorobám, znižuje riziko cukrovky, rakoviny a depresie. Nedostatok vitamínu D môže mať ako následok vytvorenie rakoviny prsníka, hrubého a tenkého čreva, prostaty a rakoviny vaječníkov. Jeho nedostatok môže spôsobiť vytvorenie rakoviny prsníka, agresívnejší nárast nádorov a to môže viesť ku skrátenej dobe prežitia. Tento vitamín upravuje schopnosť bunkovej steny prepúšťať látky, pričom táto vlastnosť hrá kľúčovú rolu pri rakovine

„Dôsledkom nepostačujúceho dopĺňania vitamínu a krátkeho času tráveného na slnku trpí nedostatkom vitamínu približne miliarda ľudí, z toho aj značný podieľ obyvateľstva Maďarska nemá dostačujúci prísun tohto vitamínu. Výskumníci prirovnávajú nedostatok vitamínu D k epidémii“ .

Aby vitamín D mohol plnohodnotne plniť svoju úlohu potrebuje spoločníka – vitamín K. Keďže náš spôsob stravovania poškodzuje črevnú mikroflóru, postupom času sa vstrebávanie výživných látok zhoršuje, práve preto sa týmito vitamínmi nemôžeme predávkovať. Výskumy posledných pätnástich rokov dokázali, že pri vzniku a raste nádorov má nedostatok týchto vitamínov kľúčovú úlohu.

Bunky zvané osteoclasty rozkladajú zostarnuté kostné bunky, aby mohlo dôjsť k ich regenerácii. Látka osteocalcin, ktorý viaže horčík, pracuje len za pomoci vitamínu K, pričom vitamínom D sa zásobuje syntéza osteocalcinov. Podporujú vstrebávanie a integráciu horčíka a draslíka do kostí čím ich posilňujú. Okrem toho podporuje detoxikáciu v pečeni, zabraňuje upchatiu ciev, a tým ich aj chráni. Pomáha pri silnom krvácaní a kŕčoch počas menštruácie. Pacientom, ktorí prekonali závažnú operáciu, môže pomôcť ako prevencia proti vytvoreniu vnútorného krvácania. Odporúča sa aj na hojenie ťažko sa hojacich rán.

V prípade jeho nedostatku môže dojsť k nedostatočnému zásobovaniu kostí minerálnymi látkami, tým môže dojsť k deformáciám, strate pevnosti a pružnosti kostí, kosti sa môžu lámať a ťažko hojiť. Dospelí môžu zaznamenať stratu pevnosti kostí a svalové kŕče. Jeho nedostatok môže vyvolať u detí krivicu.

Balenie : 100 ks

Maloobchodná cena: 19,11€

Členská cena: 14,70€

Dostupné aj vo forme 1500 IU a 5000 IU.

B-100 Complex Vitamín – živiny pre nervy

 

Vitamíny zo skupiny B majú mnoho spoločných vlastností, preto ich zvykli označovať ako komplex vitamínov B tzv. B-komplex. Sú rozpustné vo vode, tým pádom sa rýchlo vyplavia krvou a močom, preto ich treba častejšie nahrádzať. Ich zdrojom sú väčšinou rovnaké potraviny (napr.: pečeň, celozrnné obilniny, pivné kvasinky), v prírode sa nikdy nenachádzajú samostatne, ale ako zoskupenie.

Vitamíny skupiny B dávajú našim bunkám energiu, naštartujú látkovú výmenu tukov a bielkovín. V prvom rade plnia dôležitú úlohu v nervovom systéme, okrem toho sú aj pomocníkmi svalstva, tráviaceho ústrojenstva, pokožky, vlasov, očí a pečene. Pomerne často sa vyskytuje vážny nedostatok vitamínu B, pretože z obilnín, semiačok, ryže a melasy sú počas čistenia odstránené.

Nedostatok vitamínu B negatívne vplýva na naše bunky, zapríčiňuje ich starnutie, choroby a následné odumieranie . Náznaky nedostatku: predčasná šedivosť, padanie vlasov, depresie, zápchy. Ľudia, ktorí konzumujú vo zvýšenej miere cukor sú vystavení riziku nedostatku vitamínu B, keďže cukor škodí črevnej flóre, tým pádom črevné bunky nie sú schopné produkovať dostatok vitamínu B.

Produkt obsahuje viacnásobne množstvo vitamínu skupiny B, ako bežne dostupné B vitamíny

Balenie: 50 ks

Maloobchodná cena: 20,93€ (momentálne je dostupný len pre našich členov)

Členská cena: 16,10€

One A Day Multi

 

Aj z názvu tohto výrobku je jasné, že už 1 tabletka denne pokrýva naše základné potreby vitamínov.

Vdaka bohatému zloženiu vitamínov:

 

  • môže skrátiť priebeh ochorení,
  • chráni imunitný systém,
  • posilňuje kosti, bunkovú membránu, predchádza osteoporóze,
  • má protizápalový účinok,
  • priaznivo vplýva na nervovú sústavu a na mentálny výkon,
  • zabraňuje výskytu rôznych neurologických ochorení, a ešte mnoho viac

Balenie: 60 ks

Maloobchodná cena: 35,23€  (momentálne je dostupný len pre našich členov)

Členská cena: 27,10€

Najnovšie články

Adresa

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!

Otváracie hodiny

Po – Pia - Podľa objednávky
Je možné dohodnúť sa na termín mimo pracovných dní.

Kontakt

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!