Štefánikova trieda 84,
Vstup zo zadnej strany janyikova@biovitalcentrum.sk

mobil: 0911 700 710

 

Internet je plný zázračných diét, ktoré sľubujú zázraky na počkanie. Väčšina z nich viac škodí ako pomáha a často príde aj veľmi obávaný jojo efekt. Práve preto Vám odporúčame pár typov, ktoré viete zabudovať do každodenného života,sú lacné a robia priam zázraky.

Typ č. 1: Pitný režim

Dostatočný pitný režim je základ úspechu. Zrýchluje metabolizmus a zvyšuje detoxikačnú kapacitu organizmus, zabezpečuje krásnu a hydratovanú pokožku. Pitím vody sa vyhnete problémom ako bolesti hlavy a únava. Aká je zdravá voda a koľko z nej počujem často. Počas chudnutia sa odporúča minimálne 3,5 dcl na 10 kg hmotnosti. Najlepšie čo môžete urobiť je málo mineralizovaná a nesýtená voda. Ideálnym riešením je voda z reverznej osmózy, rýchlo naštartuje vyplavovanie toxínov a tým aj chudnutie.

Typ č. 2: Vláknina

Vlákniny nielen zrýchlia metabolizmus, ale dodajú aj pocit sýtosti. Ak chceme schudnúť zvýšme príjem vlákniny na 40-50 gramov denne. Samozrejme nezabudnúť na dostatočný pitný režim, ináč sa prihlási neprijemný priateľ menom zápcha. Vláknina sa odporúča prijímať zo zdravých zdrojov, ako zelenina, ovocie, obilniny a strukoviny. Okrem obsahu vláknín sú dôležitým zdrojom vzácnych živín.

Pozrite si zoznam potravín s najväčším nožstvom vlákniny vlákniny (údaje sú uvedené na 100 gramov):

 

 • Ľanové semienka – 38 gr
 • Čierna fazuľa – 16 gr
 • Cícer – 12 gr
 • Celozrnné pečivo – 10 gr
 • Artičoky – 10 gr
 • Mandle – 10 gr
 • Hnedá ryža – 9gr
 • Ovsené vločky – 8 gr
 • Šošovica – 8 gr
 • Hrášok – 7 gr
 • Maliny – 6 gr
 • Avokádo – 4 gr
 • Hrušky – 3 gr

Typ č.3:  Sladidlá a glykemický index

Mýtus č. 3: Prírodné sladidlá sú lepšie ako cukor

 

Čoraz častejšie sa na sladenie využívajú namiesto cukru formy prírodných sladidiel, ale ich kalorická hodnota nie je o nič lepšia a majú taktiž vysoký glykemický index. GI je hodnota,vyjadrujúca ako ovplyvňuje hladinu glukózy a inzulínu v krvi a ako rýchlo vedie k pocitu hladu. Preto odporúčame konzumovať neobmedzene potraviny s GI do 55, obmedzene potraviny s GI 56-69 a na potraviny s GI vyšším ako 69 na chvíľočku zabudnite

Typ č. 4: Jedzte jedlá, ktoré Vám chutia

Zabudnite na trendové diéty a jedzte jedlá ktoré Vám chutia, samozrejme pri dodržaní základných pravidiel. Ak jete jedlo, ktoré nechutí dostaví sa efekt „Pane bože kedy sa to končí, nech sa konečne normálne najem“. Pri Po skončení takejto diéty je na 100% máte zabezpečený jojo efekt. Ak jete čo nechutí, teľo sa dostane rýchlo do stresu a je väčšia šanca, že si dáte niečo nepovolené.

Typ č. 5: Tajomstvo našich predkov

Ako to robil ľudia pár desiatok dozadu, keď ešte neboli fitnes centrá a zdravé nízkokalorické fit potraviny. Ako sa mohlo stať, že o 80% menej ľudí bolo s obezitou ako dnes. Tajomstvom je, že miesto rafinovaných olejov a margarínu jedli prirodzené potraviny ako masť a masla. V posledných rokoch sa našťastie nie sú živočíšne tuky také toxické a už sa nemusíme báť, že kvôli nim zomrieme na infarkt.

Prečítajte si skúsenosti našich klientov ako im im pomohla strava bohatá na tuky získať späť zdravie a schudnúť v časti Skúsenosti.

Navštívte našu skupinu facebooku, kde nájdete vyše 100 úžasných príbehov

Biovital centrum – Chudnite s nami

Najnovšie články

Adresa

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!

Otváracie hodiny

Po – Pia - Podľa objednávky
Je možné dohodnúť sa na termín mimo pracovných dní.

Kontakt

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!