Štefánikova trieda 84,
Vstup zo zadnej strany janyikova@biovitalcentrum.sk

mobil: 0911 700 710

 

Ako vieme pomôcť?

 

Ak Vám alebo Vášmu dieťaťu zistili histamínovú intoleranciu väčšinou máte v hlave chaos a ani neviete kde začať.

Pripravila som pre Vás sériu prednášok o histamínovej intolerancii, množstvo dobrých rád a užitočných informácií, ktoré nájdete v tejto skupine   Histamín, SIBO a iné tráviace ťažkosti 

Väčšina ľudí hneď začne študovať zložité histaminové tabuľky, že čo môže a nemôže jesť. Potom začínate s eliminačnou diétou, čaká Vás viac mesačná konzumácia nízkohistamínových potravín a ste stále viac a viac v strese  – toto mi ublíži – neublíži, budete skúšať zázračné „lieky a metódy“ a po mesiacoch zistite, že v skutočnosti sa nič nezmenilo. Ako moji klienti hovorievajú, „ani som sa dobre nenajedol“ a ani stav sa moc nezlepšil. Všetky histamínové „diéty“ sa zaoberajú len s tým, že čo nemáte jesť, aby Vám nebolo zle. Táto metóda bohužiaľ zabezpečí len bezpríznakový stav, ale to pokazené v tele neopraví. Ak chceme na histamínovú intoleranciu zabudnúť potrebujeme telu dodať potraviny, ktoré zabezpečia toľko živín, aby telo malo dostatok energie na štartovanie samouzdravovacích procesov.

 

Nasledujúca online prednáška o Histamínovej intolerancií bude:   vo štvrtok 7. septembra 2023
Prednáška je zdarma, ale je potrebné rezervovať si miesto, aby som vedela zabezpečiť vhodne veľkú ZOOM miestnosť.

Registrovať sa môžete kliknutím sem

Často vidíme, že v pozadí HIT je chronický zápal a v tele sa tým pádom tvorí oveľa viac histamínu ako bežne. Telo už nebojuje s histamínom, ktorý sa dostane do teľa s jedlom, ale aj s histamínom, ktorý sa produkuje ako odpoveď na chronický zápal. 

Máme osvedčené postupy, ktoré už roky požívame a vyše 3000 spokojných klientov. Neustále sa vzdelávam a zdrojom mojich vedomostí sú hlavne  rôzne zahraničné školenia a kurzy.

Viac o mne nájdete tu

                                                       Chceme Vám ponúknuť inú možnosť

Na to, aby ste histamínovú intoleranciu dostali pod kontrolu, musíte najprv poznať príčinu ochorenia. Jednou z príčin je chronický zápal- vtedy sa v prvom kroku zameriavame na zníženie zápalu. Zo stravy sa vynechávajú potraviny, ktoré zápal podporujú Ak sa k nám objednáte  na vstupné meranie spojené s konzultáciou výsledkov merania, zistime príčinu vzniku Vašich zdravotných problémov a dáme návrh na nápravu. Z viacročných skúseností vieme, že tých dôvodov môže byť viac:   

  • Vysoký chronický zápal
  • Problém v prvej fáze tráviaceho traktu, v žalúdku – zápal, nedostatočné množstvo kyseliny, nedostatočné množstvo tráviacich enzýmov, narušená mikroflóra žalúdka, premnožené patogény. Keď už zlyháva proces v prvej fáze, tak tenké črevo dostane zlú vstupnú surovinu čo  poškodzuje to črevo, kde sa produkuje aj DAO enzým, ktorý slúži na odbúranie histamínu
  • Nedostatočný prísun žlčových kyselín a pankreatických enzýmov
  • Zápal v tenkom alebo v hrubom čreve
  • Priepustné črevo
  • Iná potravinová alergia alebo intolerancia
  • Iné formy alergie (peľová, kontaktná, slnko, chlad, plesne) alebo dlhodobé užívanie liekov na alergiu
  • Premnožené patogény v tráviacom trakte

Kladieme dôraz aj na informovanosť a vzdelávanie našich klientov.

1.  Pripravili sme pre vás informačný materiál, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie ako krok po kroku budeme regenerovať organizmus a potláčať HIT.

2.  Preštudujte naše články:

Prečo vzniká HIT 

Čo je histamín 

Potravinová alergia alebo intolerancia?

3Pripravili sme pre vás online prednášky na Facebooku. 

Prednášky sú bezplatné a robíme ich výlučne preto, aby ste lepšie chápali fungovanie organizmu, vedeli vnímať signály tela a postupne sami sebe pomôcť. Prihláste sa čo najskôr.

Histamín, SIBO a iné tráviace ťažkosti

Medzi prvými témami bude HIT a regenerácia tráviaceho traktu pomocou stravy. 

Tak čo? Idete pátrať aj Vy po príčine, prečo máte zvýšené hodnoty histamínu v krvi alebo zníženú aktivitu DAO enzýmu? Alebo sa budete trápiť s eliminačnou diétou a trpieť, keď to trošku preženiete a k tomu ešte kupovať drahý enzým DAOSIN? Nenechajte sa odbiť! Hľadajte, zisťujte, pátrajte – ide o Vás, o Vaše zdravie, o Vašu kvalitu života. 

My Vám radi pomôžeme, sme tu pre Vás a Vaše zdravie.

V našej poradni pomocou biorezonančnej diagnostiky (používame medicínsky certifikované biorezonančné prístroje Sensitív Imago 530 a BICOM OPTIMA) zistíme príčinu vzniknutých zápalov, navrhneme postup regenerácie nielen tenkého čreva, ale celého tráviaceho traktu (v prípade potreby aj celého organizmu) a eliminačnú diétu na prechodné obdobie. 

Regenerácia tráviaceho traktu potrvá 3-6 mesiacov, ale značné zlepšenie zdravotného stavu naši klienti pociťujú veľmi často už po pár týždňoch.

 

Čím skôr sa do toho pustíte, tým väčšia šanca na nápravu všetkého pokazeného.

Celý regeneračný proces závisí od toho v akom stave je Váš tráviaci trakt je a ako rýchlo viete zmeniť terajšie návyky, ktoré Vás do daného stavu dostali. Počas doby regenerácie budeme v kontakte, naučíme Vás ako vnímať signály teľa ako telu neublížiť a ako byť sám sebe lekárom.

Isté je jedno – že ani táto choroba nie je na veky

V prípade, že máte akútne prejavy a nevieme Vám dať rýchlo termín v našej poradni zdravia nájdete tu informácie ako zmierniť akútne prejavy.

Môžete si vybrať z našich výhodných balíkov. Pre histaminikov odporúčam balík exclusive. Podrobnosti nájdete tu

 

Najnovšie články

Adresa

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!

Otváracie hodiny

Po – Pia - Podľa objednávky
Je možné dohodnúť sa na termín mimo pracovných dní.

Kontakt

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!