Štefánikova trieda 84,
Vstup zo zadnej strany janyikova@biovitalcentrum.sk

mobil: 0911 700 710

 

Najčastejšie otázky

Ak schudnem viac kíl nebude ovisnutá pokožka, brucho?

Nemusíte sa báť nebude. Je to špeciálna detoxikačná kúra, pri korej sa prečistí organizmus až na bunkovej úrovni. Tým, že sa vyčistia všetky vrstvy pokožky, pokožke sa vráti prirodzená elasticita a pekne sa stiahne.

 

Prečo sa mi zvýšil krvný tlak na začiatku kúry?

Ak sa spustí intenzívna detoxikácia a pečeň v prvých týždňoch nestíha tvoriť dostatok žlče, škodliviny ostanú dlhšie v krvnom obehu, čo krv zahusťuje a organizmus zareaguje so zvýšením krvného tlaku. Odporúčanie zvýšiť pitný režim, piť len čistú vodu s malým obsahom minerálov, zvýšiť príjem tukov. zvýšiť dávku sorbentu (Immun supreme). Ak to nepomôže preberte to s Vašim konzultantom alebo kontaktujte mňa.

Nebude jojo efekt po skončení kúry?

Ak sa vrátite k tej istej strave, z ktorej ste už raz pribrali, určite znovu postupne priberiete. Ale ani vtedy to nebude ten klasický jojo efekt, ale pôjde to postupne. Stačí dodržať po kúre základné pravidlá, ako naďalej variť na masti, obmedziť mliečne, nepreháňať sladkosti a dodržať pitný režim. Podrobnejšie sa tomu budeme venovať v samostatnom článku.

 

Začal som užívať Regenor a mám zápchu  

Ak ste mali aj pred kúrou problém so zápchou, treba zaradiť 10 dňové čistenie čreva pomocou programu Intestinal cleasing program + probiotiká flora plus. Môžete to robiť súčasne, netreba kúru prerušiť. Ak je zápcha prechodná, dodržať pitný režim 4 dcl/10kg denná dávka (70 kg/2,8 litra), zvýšiť množstvo vlákniny, pridať tráviace enzýmy Digest komplex alebo jemné preháňadlo na bylinnej báze Natulax.

 

Začal som kúru a mám častejšiu a redšiu stolicu.

Zvýšený odtok žlče zvyšuje peristatiku čreva, väčšinou je to prechodný stav, keď po pár dňoch neprejde, znížiť dávku na polovicu aj množtvo tuku na týždeň, po týždni pokračovať s normálnou dávkou. Keby problém pretrvával kontaktujte svojho konzultanta alebo napíšte mne.

 

Aká má byť dlžka kúry ak potrebujem riešiť viac zdravotných problémov? 

Základná detoxikačno regeneračná kúra má trvať 3-4 mesiace. Ak sú zdravotné ťažkosti alebo užívate pravidelne lieky, dlžka kúry je individualna 5-6 mesiacov, niekedy aj dlhšie.

 

Zápcha

Doplniť do jedálníčka viac zeleniny ohatú na vlákniny, psýlium, rozpustná vláknina (napr od Nestle – Opti Fibre – bez chuti a vo vode dobre rozpustná). Samozrejme dobrý pitný režim (najlepšie voda z reverznej osmózy alebo voda s nízkym obsahom minerálov – obsah rozpustných látok do 100 mg/l, dojčenská voda).

 

Únava alebo svalová slabosť

Veľké upratovanie vie človeka unaviť JJJ, nezabudnite poriadne soliť hlavne ak ste rapídne znížili množstvo sacharidov, pridajte antioxidanty napr. C vitamín, Q vital, Flavonoid.  Náš ochutený C vitaminový prášok môžete aj počas kúry, zaženie aj chuť na sladké a pri dávke 2000 mg to máte na 3 mesiace.

 

Bolesť hlavy

Zjesť predpísané množstvo tukov, pitný režim.

 

Problém s konzumáciou predpísaného množstva tuku

Môžete zohriať kačací, husací tuk, alebo ghí maslo v mikrovlnke a pridať rajčinovú šťavu (samozrejme bez cukru), zamiešať a vypiť.

 

Som stále hladný

Pitný režim, medzi jedlami môžete surovú zeleninu alebo biely grep. Z prípravkov ráno a na obed green coffee, na večer len vtedy keď ani káva nespôsobuje nespavosť, lebo aj zelená káva energizuje.

 

Neustála chuť na sladké

Väčšinou za pár dní prejde ale môžete napr. vaječný žltok vymiešať so steviou, erytrit odporúčam až po mesiaci, gránátové jablko, výnimočne kiwi alebo c vitamínový prášok.

 

Čo sa stane, keď počas Regenor kúry si dám niečo zakázané (sladkosť, mliečne, alkohol)

Jednak každý má ísť do kúry s vedomím, že akceptuje povolené a nepovolené jedlá, ináč to nemá význam. Každý organizmus reaguje ináč. Mám osobnú skúsenosť, v treťom mesiaci kúry som bola na akcii, kde mi sľúbili, že moje jedlo bude pripravené s ryžovým mliekom bez cukru. Dosť ma to nafúklo, potom sa priznali, že bolo tam klasické mlieko. Niekomu to nič neurobí, niekto môže mať problémy  – neriskovať!!!!!!!

Nepovolené potraviny blokujú odtok žlče a nahromadená žlč môže spôsobiť bolesti tráviaceho traktu, typu upchatý žlčovod, žlčníková kolika.

Ako keby sme v aute stúpli na plyn a bránu neotvoríme – narazíme.

 

Ako mám postupovať, keď z vážnych dôvodov neviem kúru dodržať, lebo neviem zabepečiť predpísanú stravu?

Vždy to konzultujte so svojim poradcom – vie Vám poradiť, ale k prerušeniu kúry pristupujte len ak inú možnosť nemáte.

 

Čo mám robiť, keď nepotrebujem 3 krát jesť?

V tom prípade si dajte predpísané množtvo tuku a s predpísaným časovým odstupom Regenor.

 

Ak máte otázku, ktorú ste tu nenašli napíšte a doplníme.

Prajem Vám úspešnú kúru.

Najnovšie články

Adresa

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!

Otváracie hodiny

Po – Pia - Podľa objednávky
Je možné dohodnúť sa na termín mimo pracovných dní.

Kontakt

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!