Štefánikova trieda 84,
Vstup zo zadnej strany janyikova@biovitalcentrum.sk

mobil: 0911 700 710

 

Patogény v našom tele

Tým, že nežijeme v sterilnom prostredí, patogény (baktérie, vírusy, plesne, parazity) sú všade okolo nás a takisto časť tých patogénov žije aj v nás. Bez nich by bol náš život nepredstaviteľný. Všetky časti nášho teľa, ktoré sú v kontakte s vonkajším svetom sú chránené mikrobiálnou flórou. Táto mikrobiálna flóra nás chráni, aby do teľa nedošlo viac patogénov a nenarušilo na vnútorné prostredie. Ak je náš imunitný systém v poriadku vie nás ochrániť pomocou mikroflóry od vonkajších útokov. Problém nastane vtedy, keď náš imunitný systém je preťažený z rôznych dôvodov a nezvláda ochranu nášho organizmu. Vtedy sa patogény začnú postupne množiť a keď im ešte zabezpečíme vhodné prekyslené prostredie a dostatok chutnej stravy, určite ich ľahko nevyženieme.

 

Keď už náš organizmus to nezvláda, je na rade riešiť to inými spôsobmi.

Klasická medicína to rieši liekmi, ktoré hlavne pri chronických problémoch urobia viac škody ako dobrého. Antibiotiká, ktoré konzumujeme v nadmernom množstve, často aj neopodstatnene ničia črevnú mikroflóru, kde je 7% našej imunity a už sme v začarovanom kruhu.

 

V našej poradni sa riadime postupom

Odstrániť – ochrániť – obnoviť

Odstránenie zabezpečujeme biorezonančnými frekvenčnými terapiami, ako plazmový generátor alebo Bicom optima 530. Ďalšie možnosti sú prírodnými antibiotikami, antvirotikami, antiparazitikami atď. Všetky používané preparáty sú na bylinnej báze a zabezpečujeme ich pre našich klientov s výraznými zľavami

Ochrániť – nestačí likvidácia patogénov, ale v ďalšom kroku potrebujeme organizmus ochrániť od reinfekcie, kým neposilníme náš imunitný systém tak, že to bude zvládať sám

Obnoviť – regenerácia buniek, orgánov , ktoré sa poškodili dlhodobým pôsobením patogénov. Je to vešmi dôležitý krok v prípade, že riešime chronické zápaly.

 

Baktérie

Baktérie sú jednobunkové organizmy. Nachádzajú sa všade v prírode aj v našom okolí. Denne prichádzame s nimi do kontaktu, závisí len od nášho imunitného systému ako sa s nimi vie vysporiadať. Ak máme oslabenú imunitu a k tomu prekyslený organizmus je to raj pre patogénov . Veľmi vážny je fakt, že niektoré baktérie sú tak agresívne a zmutované, že nereagujú na antibiotickú liečbu. Už teraz má problém  klasická medicína  niektoré baktérie  dokonale likvidovať príp. na likvidáciu je potrebná zdĺhavá antibiotická liečba. Patria sem borrelia burgdorferi, chlamýdie, zlatý stafylokok, helicobacter pylori.

Na likvidáciu baktérií v našej poradni používame špičkový biorezonančný prístroj Bicom optima (Bratislava, Nitra)  alebo plazmový generátor RPZ 14.

Baktérie likvidujeme veľmi úspešne, len v zriedkavých prípadoch (keď sú baktérie veľmi premnožené alebo už sú dlho v organizme) je potrebný terapeutický postup opakovať.

 

Riešime tieto baktérie  v našej poradni

 Helicobacter pylori –  je jednou z najrozšírenejších infekcií v dnešnej dobe, má ho viac ako 1/3 populácie. Najmarkantnejším príznakom  je bolesť brucha, pálenie záhy, horká chuť v ústach. Baktéria napadá  oblasť žalúdka a dvanástnika, kde môže spôsobiť zápaly a iné zdravotné problémy. Tieto zdravotné ťažkosti , ak sú dlhodobo neliečené môžu prejsť do vážnejších problémov, ako sú dvanástnikové vredy, gastritída a rakovina žalúdka.

 

Chlamýdie – sú v poslednej dobe veľmi rozšírené, nereagujú na antibiotiká, poznáme dva typy :

  • Chlamydia pneumoniae a Chlamydia psittaci – postihujú najmä horné a dolné dýchacie cesty
  • Chlamydia trachomatis – vyvolávajú infekcie močovo pohlavného a reprodukčného systému, spôsobuje výtoky svrbenie, bolesť pri pohlavnom styku, napadá maternicu prostatu a pri neliečení môže viesť až k neplodnosti. Je veľmi ľahko prenosná (toaleta, sauna, spoločný uterák)

 

Zlatý stafylokok – je baktéria, ktorá spôsobuje mnohé závažné ochorenia – stafylokokovú meningitídu (zápal mozgových blán),  infekcie pooperačných rán, hnisavú nádchu, zápal vedľajších nosových dutín, ale aj zápal priedušiek a zápal pľúc. Stafylokok je bežnou súčasťou mikroflóry, problém nastane při oslabenej imunite alebo ak sa dostane do rany. Je stále častejšie rezistentný voči bežným antibiotikám.

 

Streptokoky – sú baktérie, ktoré spôsobujú infekčné ochorenia, ako zápal obličiek, kože, pľúc, mandlí – angína, vedľajších nosových dutín, stredného ucha. Veľmi často spôsobujú aj gynekologické problémy.

 

Borrelia burgdorferi – spôsobuje ochorenie nazývané Lymská borelióza. Prenáša sa pomocou kliešťov, ale aj múch a komárov, často bez príznakov v mieste vpichu. Príznakmi infekcie môžu byť: slabosť, srdcová arytmia, bolesť celého teľa, kĺbov, môžu byť prejavy depresie a chronickej únavy. Častokrát človek chodí od jedného lekára k druhému a nakoniec končí u psychiatra. Veľakrát v našej poradni odhalíme už roky starú infekciu, vtedy je aj odstránenie baktérií obtiažnejšie.

 

Bordatella pertussis – spôsobuje čierny kašeľ, ktorý je napriek povinnému očkovaniu značne rozšírený.

 

Parazity

Parazity sa živia živinami, ktoré by sme mali spotrebovať my a tým nás ochudobňujä o životne dôležité vitamíny, minerály a stopové prvky. Vylučujú vlastný metabolický odpad, ktorý je toxický pre organizmus, tým zaťažujú navyše aj naše detoxikačné orgány a  imunitný systém. Okrem toho sú prenášačom vírusov, baktérií.

Parazity sa môžu nachádzať v akomkoľvek orgáne, v tkanivách (napr. svaly), v dutinách (črevo), dokonca aj v mozgu.

Kým sa tvárime, že parazity neexistujú farmaceutický priemyseľ vyrába desiatky antiparazitík pre ľudí a viacnásobne viac pre našich domácich miláčikov, ktorých pravidelne odparazitovávame.

 

Príznaky prítomnosti parazitov

tiky, trasenie sa, zášklby, úzkosti, depresie, migrény, problémy s videním: zatmenie pred očami, iné poruchy videnia, pocit tlaku v hrudníku, tachykardia, alergie, svrbenie, tráviace problémy, nepokojný spánok, astma, zápal pečene, dermatitída, chudokrvnosť, tiky, trasenie sa, zášklby.

 

Ochorenia, ktoré sa spájajú s parazitmi, parazity sa podieľajú na ich príčine

Akné, artritída,alergie, anémia, cirhóza pečene, nespavosť, neplodnosť, bolesti klbov, rakovina, skleróza multiplex, diabetes- ak motolica prenikne do pankreasu.

Ako prevencia je dôležitá dôkladná hygiena – umývanie rúk po toalete, pri varení, umývanie potravín pred prípravou jedla, čistota pod nechtami.

Parazity majú veľmi priaznivé podmienky pre rozvoj v organizme ak je prítomné prekyslenie organizmu. V takomto stave je prevencia umývaní rúk a potravín väčšinou nedostačujúca, lebo niektoré vajíčka parazitov sú schopné poletovať vo vzduchu, prenášajú ich komáre a pod. Vajíčka parazitov sa totižto vyvíjajú v kyslom prostredí oveľa rýchlejšie. Ak máme ešte k tomu slabší imunitný systém, tak sa im darí ešte viac.

Kedysi dávno väčšina vyspelých historických národov používala na odčervovanie rôzne výťažky z rastlín. Dnes sa to akosi vytratilo z povedomia ľudí, z medicínskej praxe a antiparazitárne kúry, odčervovanie robíme iba zvieratám. Jednoducho dnes medicína prítomnosť parazitov nepredpokladá, teda ich ani nehľadá a tvárime sa, že neexistujú.

 

Najčastejšie riešené parazity v našej poradni

Motolice (opisthorchis)

Je to črevný parazit z rodu motolíc, ktorý infikuje pečeň a je prenášaný potravou. Najviac je rozšírený v Rusku,na Ukrajine, kde je infikovaných viac ako 1,5 milióna ľudí. Prvým medzihostiteľom sú sladkovodné ryba a konečnými hostiteľmi sú psi, mačky a iné a iné cicavce, ktoré jedia ryby príp. ich strava (granule) obsahujú ryby. Hlavným príznakom ochorenia je zápal v pečeni a žlčovodoch.

 

Schistosoma (Krvnička) – krvnička močová, pečeňová, črevná

V chronickom štádiu sa zachytia vajíčka v rôznych orgánoch, v pečeni aj CNS. Dochádza k zápalovým procesom, tvoria sa granulomy. Ak sa nachádzajú v pečeni, vedie to až k fibróze alebo cirhóze. Všetky sú karcinogénne.

 

Škrkavky

Infikujeme sa najčastejšie od našich domácich miláčikov.

 

Mrľa detská

Bežné ochorenie detí v predškolskom veku.  20 rokov dozadu ešte pediatri malým deťom pravidelne predpisovali Pirvínium sirupček aj tabletky Vermox  proti parazitom. Dnes sa tvárime, že v tejto dobe už neexistujú, pritom sú zdrojom ďalších zdravotných ťažkostí. Vajíčka dospelý jedinec ukladá okolo konečníka. Vlastná nákaza je možná pomocou rúk, pri nedostatočnej hygiene. Človek sa nakazí dotykom s kontaminovaním oblečením, kobercami, závesmi, niektoré vajíčka sa prenášaju aj vzduchom. Vajíčko sa vyliahne v tenkom čreve a v hrubom sa zahniezdi dospelý jedinec, kde žije cca 2 mesiace.

 

Plesne a mykotoxíny

Plesne produkujú veľmi jedovaté látky mykotoxíny (Aflatoxín, Zearalenon a iné), ktoré sa do nášho tela dostávajú vdychovaním, jedlom. Niektoré mykotoxíny sú karcinogénne (aflatoxín) a neurotoxické.

Najznámejšia telu vlastná pleseň je candida albicans. Premnoží sa pri zníženej imunite, požití antibiotík a pod. Spôsobuje ďalšie zníženie imunity, zápaly a ak si človek zoberie antibiotiká na riešenie zápalu, dostáva sa do začarovaného kruhu, z ktorého nie je cesta von. Jeden z ďalších faktorov, ktoré podporujú množenie candidy sú ťažké kovy. Candida má schopnosť pohltiť ťažký kov, na následky toho však umiera a vypustí ho v nezmenenej podobe. Kvôli tejto schopnosti telo podporuje množenie candidy, ak sú prítomné ťažké kovy. Candida sa vyskytuje prakticky vždy u Crohnovej choroby. Produkuje alkohol a obsahuje glykoproteiny, ktoré podnecujú bunky, aby produkovali histamín a prostaglandín (zápalové látky).

Tento mykoestrogén je v makroorganizme účinnejší po biotransformácii na svoju štruktúrnu alfa-formu. Vyvoláva neplodnosť, abnormálnu laktáciu, predčasnú Obehový systém – poškodenie ciev, krvácanie do tkanív

  • Tráviaci systém – hnačka, krvácanie, postihnutie pečene a žlčníka
  • Dýchací systém – dusenie, krvácanie, opuch
  • Koža – nadmerná citlivosť na slnečné žiarenie
  • Močový systém – zlyhávanie obličiek, urémia
  • Reprodukčné orgány – neplodnosť

 

Najčastejšie sa stretávame  s mykotoxínmi, ako:

Deoxynivalenol, aflatoxín, zearalenon, patulin, ochratoxín, rubrotoxín.

 

Úpravou stravy sa toxicita mykotoxínov vôbec neznižuje.

 

 

Najnovšie články

Adresa

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!

Otváracie hodiny

Po – Pia - Podľa objednávky
Je možné dohodnúť sa na termín mimo pracovných dní.

Kontakt

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!