Štefánikova trieda 84,
Vstup zo zadnej strany janyikova@biovitalcentrum.sk

mobil: 0911 700 710

 

Autoimunitné ochorenia, alebo keď zaútočí vlastná imunita

Zjednodušene môžeme povedať, že autoimunitné ochorenia vypuknú vtedy, keď imunitný systém človeka začne útočiť proti vlastným zdravým tkanivám a orgánom, spôsobuje v nich zápal, bolesť a ničí ich.

Lekári  stále celkom presne nevedia, čo spôsobuje vypuknutie autoimunitných ochorení. Istú úlohu zohrávajú hormóny a infekcie, ako aj genetické mutácie. Problémom je, že potenciálna choroba v tele ticho čaká a pri pôsobení jedného alebo viacerých faktorov môže prepuknúť do aktívneho ochorenia. Medzi tieto faktory patria hormonálne zmeny, záťaž toxickými látkami, ako ťažké kovy, postreky a potravinové prísady, žiarenia, pokles hladiny vitamínov a minerálov v tele ako dôsledok potravinovej a histamínovej intolerancie.

 

Liečba podľa klasickej medicíny

Liečbou autoimunitných ochorení je podávanie protizápalových liekov. Používajú sa nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID), kortikosteroidy (glukokortikoidy) aj iné imunosupresíva, najnovšou metódou je biologická liečba. Bohužiaľ, uvedenými metódami sa iba  potlačí zápal a skutočná príčina ochorenia ostáva neriešená. Väčšina pacientov po prerušení liečby má silnejšie prejavy ochorenia ako na začiatku. Okrem toho dlhodobé užívanie liekov má aj mnohé vedľajšie nežiadúce účinky, ktoré si vyžadujú užívanie ďalších liekov. Človek sa pomaly ale isto dostáva do začarovaného kruhu.

 

Náš pohľad na autoimunitné ochorenia

V prvom rade hľadáme spúšťače a príčinu ochorenia, na základe čoho nastavujeme inviduálny regeneračný plán.

Je veľmi dôležité pochopiť, že autoimunitné ochorenia nie sú na celý život, ale proces regenerácie si vyžaduje určitý čas, námahu, trpezlivosť, disciplínu – čiastočné obmedzenia a spoluprácu založenú na dôvere.

 

Najčastejšie riešené autoimunitné ochorenia v našej poradni sú:

  • systémový lupus
  • reumatoidná artritída
  • crohnova choroba
  • ulcerózna kolitída
  • diabetes mellitus I.a II. typu
  • skleróza multiplex

 

Prevencia

  • zmena stravovacích návykov, konzumácia čerstvých potravín bez zvyškov chemických látok,  plných prirodzených vitamínov, aktívnych enzýmov, prirodzených stavebných a minerálnych látok,
  • jedálniček plný zdravých probiotík, ktoré pôsobia na udržanie prirodzenej črevnej mikroflóry,
  • úprava životného štýlu, vyhýbanie sa stresovým situáciám, dostatok pohybu a aktívneho odpočinku.
  • Pravidelná detoxikácia organizmu

Najnovšie články

Adresa

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!

Otváracie hodiny

Po – Pia - Podľa objednávky
Je možné dohodnúť sa na termín mimo pracovných dní.

Kontakt

Biovital centrum s.r.o.
Štefánikova trieda 84,
Nitra
Vstup zo zadnej strany!